Mandat za miganie


Poniżej kolejne odpowiedzi ekspertów na pytania czytelników. Zaczynamy od pytania, czy za ostrzeganie światłami długimi innych kierowców przed policyjnym radarem można dostać mandat? Otóż można!

Komisja Europejska (KE) upomniała Polskę za odmowę rejestracji aut z kierownicą po prawej stronie produkowanych z myślą o ruchu lewostronnym, twierdząc, że jest to łamanie unijnego prawodawstwa i żądając zmiany przepisów. Ponad 30 kolizji odnotowała w poniedziałek rano śląska drogówka. W wielu uczestniczyło po kilka samochodów. Dzisiaj odbędzie się oficjalna premiera nowego BMW serii 5.Zarząd Opla porozumiał się z europejską reprezentacją związków zawodowych (radą zakładową) ws. planu restrukturyzacji - donosi w piątek dziennik "Financial Times" w swoim serwisie dla abonentów (FT Alerts). Pokutuje stereotyp, według którego kobiety radzą sobie w autach gorzej niż panowie. Autostrada Kraków - Szarów zostanie oddana do użytku, mimo zastrzeżeń wielickich strażaków, informuje "Dziennik Polski".

Mamy podobno kryzys, Polacy biednieją, jeżdżą coraz starszymi samochodami. To jedna, choć nie do końca prawdziwa strona medalu.

Władze Małopolski chcą zwiększenia dopuszczalnego poziomu hałasu na drogach. Ciekawe, z jakich materiałów korzysta policja przy szkoleniu swoich funkcjonariuszy?

W wielu miejscach Polski szaleje powódź. Nie wszystkim udało się ewakuować swój dobytek, w tym samochody, na tereny niezagrożone wielką wodą. Robert Kubica z teamu BMW-Sauber zajął ósme miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Brazylii. Kolejne pięć krajów - wciąż bez Polski - zapowiedziało we wtorek wprowadzenie nowego systemu bezpieczeństwa w samochodach, który samodzielnie powiadamia o wypadku, np. jeśli kierowca straci przytomność. Podpisano w tej sprawie memorandum w Brukseli.Najnowszy "Motor" nr 46/2009 od dzisiaj w kioskach, a w nim m.in Gdy w początku marca, na salonie samochodowym w Genewie Volkswagen zaprezentował światu nowe wcielenie sharana, byliśmy przekonani, że już niedługo otrzymamy od Seata informację prasową na temat nowej alhambry. Uciekinier postrzelony w rękę i dwa uszkodzone radiowozy - tak zakończył się nocny pościg ulicami Siemianowic Śląskich.

Karambol koło Piły


samochodów, w tym bus i ciężarówka, zderzyło się na drodze krajowej numer 11 w okolicach Piły. Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej pogoda.

Także i ty możesz mieć astona!


W końcu ubiegłego roku fani angielskich samochodów sportowym mieli powody do radości. Na polskim rynku oficjalnie zadomowił się Martin. Aston Martin, czyli dostawca samochodów służbowych Bonda. Jamesa Bonda.

Najpierw GM, potem Chrysler


Sergio Marchionne, który pełni obecnie funkcję dyrektora generalnego Chryslera powiedział, że jest bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym roku amerykańska firma uruchomi skierowaną do osób fizycznych emisję swoich akcji.

Core2Duo w TT-S


Od kilku lat czołowi producenci wraz z grupami naukowców podejmują próby skonstruowania tzw. autonomicznego samochodu, czyli pojazdu który nie potrzebuje kierowcy.

Nie stanął więc go zastrzelili


Lubelska policja odwołała się od wyroku, który zapadł pod koniec czerwca.

Nietypowy wypadek w Gorzowie


Przez kilka godzin po wypadku z udziałem TIR-a, zamknięto było rondo Kasprzaka w Gorzowie Wlkp., leżące w ciągu drogi krajowej nr 22.

Nie ma szans na drogi


Nie ma szans na wybudowanie 2,1 tys. km tras szybkiego ruchu do Euro 2012.

Policjant samobójca?


Ciekawe, z jakich materiałów korzysta policja przy szkoleniu swoich funkcjonariuszy?

To jest kompromitacja Niemiec


Decyzja amerykańskiego koncernu General Motors o rezygnacji ze sprzedaży Opla oznacza kompromitację niemieckich władz federalnych i krajowych - pisze w czwartek niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Kupić BMW i umrzeć...


Zakup pierwszego samochodu zawsze wiąże się z ogromnymi emocjami. W końcu, po wielu latach wyrzeczeń i starań, będziemy mogli pochwalić się własnymi czterema kółkami.

Strasznie dużo piwa na E40


Kia cee'd debiutowała w 2007 roku. Nadszedł więc czas na "wygładzenie zmarszczek" tego auta.

13 sposobów na przekręt


Kupujesz używany samochód? Uważaj, czasami pozory mylą. Zwłaszcza wtedy, kiedy masz do czynienia z jedyną i niepowtarzalną okazją.

Polska autobusową potęgą


Wprawdzie Jelcz w zasadzie już nie istnieje, a Autosan stoi jedną nogą w grobie, w pierwszej połowie tego roku w Polsce wyprodukowano aż 2417 autobusów.

Zakaz mycia szyb


Od 1 listopada w Rzymie zostanie wprowadzony zakaz mycia szyb i świateł w samochodach stojących na czerwonym świetle, a także wykonywania wszelkich popisów kuglarskich na ulicach.

Po wypadku uciekł do USA


Polski wymiar sprawiedliwości domaga się ekstradycji Polaka mieszkającego w Chicago, który 15 lat temu zbiegł z kraju, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek.

Czy Kubica skusi sponsorów?


Szef Renault zachęca polskie firmy do sponsorowania Formuły 1. A te są ostrożne, bo Polacy przestali oglądać wyścigi, twierdzi "Puls Biznesu".

Koszty mogą przerazić!


A8 ma już kilkanaście lat stażu rynkowego i jego ceny są niskie. Ale uwaga: koszty utrzymania tego auta mogą przerazić!

Rusza budowa obwodnicy Rzeszowa


Władze Rzeszowa podpisały umowę z firmą Drogbud na budowę ok. 2,5-kilometrowego odcinka obwodnicy miasta. Inwestycja ma być gotowa na jesieni 2011 roku, jej koszt to ponad 61 mln zł.

Ceny LPG ciągle rosną!


Analitycy BM Reflex i e-petrol przewidują, że rosnąca cena ropy, wzrost cen w polskich rafineriach i zbliżająca się zima mogą doprowadzić do wzrostu cen paliw na stacjach benzynowych.

Kradli vw, audi, seaty i skody


11 członków gangu specjalizującego się w kradzieżach na zlecenie m.in. volkswagenów, seatów, audi i skód - zatrzymali stołeczni policjanci.

Pisz Pan, jakie Pan umiesz


Uroczyste zmiany wart przed ważnymi obiektami to zwykle wydarzenia nudne i pompatyczne. Jedynym znanym nam miejscem, gdzie wygląda to zdecydowanie inaczej, jest pałac królewski w Kopenhadze.

No i gdzie ten kryzys?


W styczniu 2010 roku produkcja samochodów osobowych wyniosła 69.037 sztuk, co oznacza wzrost o 5,2 proc. mdm i wzrost o 26 proc. rdr - podał Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Mam W201 i jestem uczciwy


(...) posiadam mercedesa W201 z 1987 roku i ma na liczniku 430 tys. km. i był przez 21 (!) lat BEZWYPADKOWY. (*)

Tragiczny poślizg


Jak tragiczne skutku może przynieść brawura i śliska na-wierzchnia dowodzi wypadek, jaki zdarzył się w okolicach przejścia granicznego w Budzisku.

Tak potrafią tylko Rosjanie!


Firmę Daimler Benz znamy wszyscy. Koncern Daimler Chrysler również zapisał w historii motoryzacji swoją kartę.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.