China must keep buying US Treasuries for now-paper


China has no choice but to increase its holdings of U.S. government debt for now, an official newspaper said on Thursday, adding that diversifying the nation's foreign exchange holdings would be a painstaking shift.

Mało optymistycznie zaprezentowała się wczorajsza sesja na GPW. Obóz byków uległ kapitulacji, dowodem jest to, że ważny poziom oporu - 2285 pkt. nie został przełamany. Słabość strony popytowej źle rokuje na przyszłość. Indeks szerokiego rynku ponownie może się cofnąć w rejon 2165 pkt. Macrologic podpisał z Apatorem umowę o świadczenie usług konsultingowych. W ramach umowy Macrologic przeprowadzi analizę przygotowawczą do wdrożenia systemu CRM. Zapisy umowy nie wykluczają udziału Macrologic w przetargu na wdrożenie systemu CRM w grupie Apator. Inflacja HICP w Polsce wyniosła we wrześniu 2009 roku w ujęciu rocznym 4,0 proc., wobec 4,3 proc. w sierpniu - podał w środę Eurostat. W ujęciu miesięcznym ceny pozostały bez zmian.Analitycy Erste w raporcie z 23 listopada podwyższyli rekomendację dla Agory i TVN do "kupuj" i podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla Cyfrowego Polsatu. Przy braku znaczących danych, rynek zachowywał się wczoraj dość spokojnie. Dolar nieznacznie stracił na wartości względem pozostałych, głównych walut. Na rynku pojawił się lekko optymistyczny nastrój odnośnie sytuacji panującej w Grecji. Kolejny strajk generalny w Grecji. Tak obywatele kraju protestują przeciwko programowi oszczędnościowemu rządu premiera Jeorjosa Papandreu. Tysiące ludzi zebrały się na demonstracje w centrum Aten i w Salonikach. Podobny strajk dwa tygodnie temu przemienił się w zamieszki, podczas których zginęły trzy osoby.

Minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział we wtorek, że Polska mogłaby udzielić pomocy jakiemuś krajowi ze strefy euro, gdyby doszła do wniosku, że to jest w naszym interesie, a także w interesie naszych najbliższych sąsiadów i Europy.

W niniejszym memorandum przedstawione zostaną uregulowania dotyczące drugiej spółki kapitałowej – spółki akcyjnej. Ze względu na obszerność problematyki, pierwsza część memorandum dotyczyć będzie zagadnień związanych przede wszystkim z powstaniem spółki i istotą akcji. Europejska gospodarka wciąż na zakręcie. Jak podał w czwartek Eurostat, sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła we wrześniu 2009 r. o 0,7 proc. w porównaniu z sierpniem. To dane znacznie gorsze od prognoz analityków, którzy spodziewali się, że sprzedaż wzrośnie o 0,2 proc.

Ruszają poszukiwania nowych złóż gazu. Za kilka miesięcy rozpoczną się w Polsce pierwsze próbne odwierty. Jeżeli zakończą się sukcesem, mamy szansę uniezależnić się od dostaw z Rosji - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna". Linie lotnicze Japan Airlines Corp. - największy azjatycki przewoźnik (licząc sprzedaż) - mogą zbankrutować. Tak przynajmniej plotkuje japońska giełda. Dzisiaj, w ostatnim dniu handlu w Japonii, spadek cen walorów tej spółki był rekordowy i wynosił nawet 32 procent (60 jenów). Obrót papierami był pięciokrotnie większy niż średnia z ostatnich trzech miesięcy. Sesja na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych może w środę rozpocząć się od spadków głównych indeksów, oceniają analitycy. Ma to być efekt spadków zanotowanych na parkietach w USA i Japonii.W jednej transakcji pakietowej sprzedano we wtorek 132.000 akcji spółki Muza, akcje te stanowią około 4,62 proc. kapitału spółki. Transakcja była zawarta po kursie 10,6 zł. Za nami bardzo udany tydzień dla notowań złotego. Pomimo słabych danych z USA na rynkach akcji utrzymują się dobre nastroje. Mimo wczorajszych słabszych danych szacunkowych z amerykańskiego rynku pracy inwestorzy nadal wierzą, że piątkowy oficjalny odczyt będzie na dobrym poziomie. Ponadto opublikowana wczoraj wieczorem Beżowa Księga była lekko pozytywna, ponieważ można w niej znaleźć stwierdzenia o powolnej poprawie sytuacji.

DM IDMSA nadal rekomenduje ‘sprzedaj’ dla TPSA, wycena 15,0 zł


Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA podtrzymali swoją rekomendację "sprzedaj" dla Telekomunikacji Polskiej (TPSA) i cenę docelową dla jednej akcji na poziomie 15,0 zł, wynika z raportu datowanego na 5 kwietnia i odtajnionego we wtorek.

Kontynuacja spadków na światowych giełdach


W czasie wczorajszej sesji na Wall Street obserwować można było kontynuację ostatnich spadków. Dzień na plusie zakończył jedynie indeks Dow Jones, rosnąc o 0,14 proc., z kolei S&P 500 spadł o 0,33 proc., a technologiczny Nasdaq stracił 1,20 proc.

Włochy - rozdwojenie Fiata


Do końca bieżącego roku włoski Fiat podzieli się na dwa przedsiębiorstwa: Fiat Auto, zajmujące się przemysłem motoryzacyjnym i Fiat Industrial, zajmujące się przemysłem ciężkim. Poinformował o tym inwestorów dyrektor generalny turyńskiego koncernu Sergio Marchionne.

Ciekawe dane z rynku futures


Główny gracz na GPW posiada grudniowe kontrakty na WIG20 o wartości 900 mln zł - podaje prasa.

Styczeń: w br. rząd dopłaci do kredytów mieszkaniowych 100 mln zł


Od początku trwania programu "Rodzina na swoim" do końca roku łączna liczba udzielonych kredytów wyniesie 40 tys., a w tym roku rząd wyda w ramach systemu dopłat do odsetek około 100 mln zł - powiedział wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń. Dodał, że od przyszłego roku program może zostać rozszerzony na osoby samotne.

Na Węgrzech kolejny miesiąc silnego spadku produkcji przemysłu


Produkcja przemysłu na Węgrzech spadła w czerwcu o 18,8 proc. rdr, po spadku w maju o 18,6 proc. - wynika ze wstępnych wyliczeń opublikowanych w piątek przez urząd statystyczny w Budapeszcie.

NWZA Sygnity zdecydowało o emisji


Wtorkowe NWZA Sygnity zdecydowało o zmianach w statucie spółki i upoważniło zarząd do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego oraz zdecydowało o ofercie publicznej akcji, emitowanych w ramach kapitału docelowego.

Premier Orban przedstawił plan ratunkowy


Obniżka podatków i cięcia w sektorze publicznym to niektóre z posunięć przewidzianych w planie ratunkowym gospodarki, przedstawionym we wtorek przez premiera Węgier Viktora Orbana w parlamencie.

Cena emisyjna akcji serii C Centrum Klima ustalona na 10,50 zł


Cena emisyjna akcji serii C spółki Centrum Klima została ustalona na 10,50 zł.

Bank Światowy anuluje dług Haiti?


Przez najbliższe pięć lat Haiti nie będzie musiało spłacać jakichkolwiek należności związanych z zadłużeniem względem Banku Światowego. Władze tej międzynarodowej instytucji finansowej analizują możliwość całkowitego anulowania długu.

GPW liderem zwyżek, padają kolejne maksima


Skala wzrostów głównych indeksów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, obserwowanych na przestrzeni ostatnich dwóch dni, jest bez dwóch zdań porażająca, ale i zaskakująca. W czwartek lepiej od polskiego WIG20 wyglądały tylko indeksy chińskie, a dziś wskaźnik największych i najbardziej płynnych spółek GPW jest już liderem światowych zwyżek.

PKP Intercity odwoła się od decyzji UOKiK


PKP Intercity będzie się odwoływać od decyzji UOKiK nakazującej spółce zapłacić 2,2 mln zł kary - poinformował rzecznik firmy Paweł Ney. Urząd uznał, że w niektórych przypadkach przewoźnik ograniczał prawo pasażerów do zmiany terminu odjazdu, celu podróży i klasy pociągu tuż przed podróżą.

Przedsiębiorstwa odnotowały poprawę sytuacji


W I kw. 2010 r. przedsiębiorstwa odnotowały dalszą poprawę sytuacji, jednocześnie zanotowano wzrost optymizmu prognoz, szczególnie odnośnie perspektyw popytu, produkcji i eksportu - wynika z informacji NBP o kondycji sektora przedsiębiorstw opublikowanej w czwartek.

WIG20 zakończył poniedziałek na minusie, korekta trwa


Indeks grupujący największe spółki warszawskiego parkietu WIG20, po sesji zdominowanej spadkami, pozostał w poniedziałek na minusie. Zdaniem analityków, obecnie znajdujemy się w fazie korekcyjnej.

Winna przyroda - odszkodowań nie będzie


Firmy z Małopolski, które straciły miliony złotych z powodu braku prądu, nie otrzymają od koncernu Enion ani grosza, informuje "Dziennik Polski".

Gaz ze skał coraz bliżej


Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się w Polsce odwierty, które mają dać odpowiedź, jakimi zasobami tak zwanego gazu łupkowego dysponujemy. Postęp w pracach nad pozyskaniem tego źródła energii zapowiedział szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

Kontrakty na europejskie indeksy w górę przed danymi ZEW w Niemiec


Rosną kontrakty na europejskie indeksy przed spodziewanymi dobrymi danymi z Niemiec o wzroście zaufania tamtejszych inwestorów - podają maklerzy.

Netia podtrzymuje zainteresowanie Dialogiem


Netia podtrzymuje zainteresowanie kupnem Telefonii Dialog, ale żadne decyzje nie zapadły. Prezes spółki Mirosław Godlewski powtórzył, że Netia będzie miała dodatni wynik netto w tym roku, a prognozy na 2010 rok przedstawi 22 lutego.

Dwupiętrowym Airbusem na wulkaniczną wyspę


840 osób w jednym samolocie?! Wydaje się niemożliwe, ale jednak. Airbus A380 właśnie w wersji na 840 osób pokazana na targach Air Show w Dubaju od razu znalazła nabywcę. Dwa taki samoloty kupiły francuskie linie Air Austral. Siedziba firmy mieści się na wyspie Reunion, toteż A380 będą latać na trasie Paryż - Saint-Denis.

Znamy cenę maksymalną Tauronu


Maksymalna cena sprzedaży jednej akcji Tauronu dla inwestorów indywidualnych została ustalona na 70 groszy; maksymalna cena dla inwestorów instytucjonalnych może być wyższa - poinformował w środę minister skarbu Aleksander Grad.

MFW celowo podsycił kryzys w Europie Wschodniej


Międzynarodowy Fundusz Walutowy podgrzał zeszłoroczny kryzys gospodarczy w Europie wschodzącej, by doprowadzić do sytuacji, w której zostanie poproszony o uratowanie regionu, powiedział w piątek przedstawiciel czeskiego banku centralnego.

PKB Węgier spadł o 7,6 proc. w II kwartale


Produkt krajowy brutto na Węgrzech spadł o 7,6 proc. w drugim kwartale tego roku r/r wobec spadku o 6,7 proc. w pierwszym kwartale - podało w czwartek Centralne Biuro Statystyczne.

Po miesiącu budżet 5 mld zł na minusie


Deficyt budżetu po styczniu 2010 r. wyniósł ok. 5 mld zł, czyli 9 proc. planu - szacuje resort finansów. Wpływy z prywatyzacji wyniosły ok. 1 mld zł netto, co stanowi 11 proc. z zaplanowanej na ten rok kwoty. Zgodnie z ustawą budżetową na 2010 rok, deficyt ma nie przekroczyć 52,2 mld zł.

BP ma 72 godziny na przedstawienie projektów ws. wycieku


Koncern naftowy BP, w tym platforma wiertnicza w Zatoce Meksykańskiej, dostał od władz amerykańskich 72 godziny na przedstawienie swych projektów mających na celu powstrzymanie wycieku ropy - wynika z listu opublikowanego w środę.

Sąd: b. pracownikom ZNTK Łapy nie należą się zaległe premie


Byłym pracownikom ZNTK Łapy SA w Łapach (Podlaskie) nie należą się zaległe premie - uznał w poniedziałek Sąd Rejonowy w Białymstoku, oddalając sprzeciwy blisko stu osób od decyzji syndyka, który odmówił uznania tych premii za wierzytelności.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.